Pósfai Gábor belügyminiszter a sportügyekért felelős szakállamtitkárnak kérte fel. Sízők szempontjából jó hír, hogy a közösségi oldalán találtunk fényképet amely a Salzburg tartományi Zauchenseeben készült.
Kép: Kálnoki Kis Attila közösségi oldala, Zauchensee/Gamskogel 2017 január
Az új sportállamtitkárság a Belügyimisztérium felügyelete alatt fog dolgozni. A hivatalba lépett új belügyminiszter Pósfai Gáborhoz is közel áll a sportolás. A most 60 éves Kálnoki Kis Attila öttusázó világbajnok és sportújságíró volt, Testnevelési Egyetemre járt. 2002. augusztus 20-án, a magyar államalapítás ünnepe alkalmából Jánosi György sportminiszter a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztje kitüntetésben részesítette a MÖSZ társelnökét. 2005 és 2008 között töltötte be a Nemzeti Sport főszerkesztői posztját. A sportlap éléről való távozása után, 2009-ben kérték fel a Magyar Öttusa Szövetség főtitkári feladataira, 2010 októberéig. Jelenleg a 24.hu sportrovatának főmunkatársa.
Május 15-én a miniszteri hivatalok átadás-átvételekor Navracsics volt közigazgatási és területfejlesztési miniszter elmondta, hogy az aktív Magyarországnál lévő dokumentumokat a belügyminisztérium részére külön csomagban adja át. Ezek alapján nagy a valószínűsége, hogy a versenysport és a szabadidősport újra egy minisztérium, egy államtitkárság alá kerül.
Édesapjáról: Kálnoki Kis Sándor * 87 éves magyar közlekedésépítő mérnök, városépítés-városgazdasági szakmérnök, A Közlekedési, Hírközlési és Építésügyi Minisztériumban (KHÉM) töltötte be a miniszerhelyettesi posztot a rendszerváltás átmeneti időszakában. Az Antal kormányban helyettes államtitkár volt (1990–1993). *
A Klub Rádióban egy évvel ezelőtt, 50 percen át a sportról beszélgettek két riporterrel
A lenti,13 évvel ezelőtti, 18 perces videóban ismertette éltútját

