Éves rendes közgyűlésünk a Kékszalag Portban került megrendezésre, megalakult a Négyévszakos Munkacsoportunk

Klaszterünk Balatonfüreden tartotta meg évi rendes közgyűlését, a négyévszakosság jegyében.

Balról: Holczhauser András házigazda, Fehér Gyula, dr. Egri Katalin / Kép: Fülöp György

A megjelenteket a házigazda, Holczhauser András a Kékszalag Port igazgatója, egyben a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) 13. éve regnáló főtitkára köszöntette. Üdvözlő beszédében elmondta, ő maga is aktív síoktató volt Svájcban, Ausztriában és Kanadában. Az MVSZ és klaszterünk között már 2019 telén megszületett az együttműködési megállapodás, most jött el az ideje a szorosabb együtt gondolkodásnak, együttműködés lehetőségek konkrét megvalósításának. A balatoni turizmus számára is fontos a téli időszak attrakcióinak bővítése, a hazai hegyvidékeink számára pedig a téli időszakon kívüli évszakok turisztikai lehetőségeinek kiaknázása. 

Fehér Gyula elnök a házigazdának megköszönte a lehetőséget és reményét fejezte ki abban a tekintetben, hogy a két sportág, mely az elmúlt 100 évben sokszor, sok ponton kapcsolódott egymáshoz, az együttműködés új pontjait megtalálja, ezáltal a két fél a jövőben tovább erősíti egymást. A 2019 februárjában megszületett megállapodás szellemének megfelelően, a változó kihívásokhoz igazodva szükséges konkrét, közös események magvalósítása. Az egyik ilyen pont lehetne, egy 2026 novemberében szervezendő budapesti esemény, mely alkalmat teremtene a két sportág társasági találkozójára.

Tagszervezeteink közel háromnegyede képviseltette magát

A köszöntők után az elnökség nevében Fehér Gyula elnök megtartotta az elnökségi- és szakmai beszámolókat. A 2025. évi a Fővárosi Törvényszék felé beadandó anyagokat a Felügyelő Bizottság elnökének meghallgatása és az F.B. írásos jelentése alapján a megjelent szervezetek képviselői a beszámolókat egyhangúlag elfogadták, a két másik beszámolóval együtt. 

Ebéd után megvitatásra került – a tavaly októberben elfogadott Négyévszakos Hegyvidéki Turizmus Stratégiára alapozva – Négyévszakos Munkacsoportunk céljai és feladatai. A tagok megválasztották a munkacsoport vezetőjét: Kreisz-Pauló Csillát, a BKV Turisztikai marketing koordinátorát. A munkacsoport tagjai: Mikó Gergely (Normafa Park igazgató), Mogyorós Judit (Zemplén Kalandpark igazgató), Fehér Kristóf (Wintersport kft.), Fülöp György (Suli-sí), Fehér Gyula (Lavina-Sport kft.), Gutbrod Rezső (Nagyvillám Sípálya), Solymosi Konrád (Bükkszentkereszt polgármester), Előházi Péter (Mátraszentistván polgármester), Lőrincz László (Dobogókő), dr. Bene Csaba (Kékestető).

A munkacsoport első ülése Bükkszentkereszten kerül megrendezésre, 2026. június 8-án, hétfőn. Vasárnapról hétfőre  a szállást/étkezést Bükkszentkereszt önkormányzata biztosítja. Az ülés (44.) nyitott minden tagszervezet számára, őket is szeretettel várja a polgármester.

Mogyorós Judit a Zemplén Kalandpark igazgatója felajánlást tett a szeptemberi, 45. klaszterülésünk helyszínére, ezzel a következő két ülésünk helyszínét is meghatároztuk.

Közgyűlésünk végen a tagok egy része megtekintette a Balatonfüredi Síiskola műanyag tanpályáját a Forrás Parkban.  A tagok másik fele pedig megragadta az alkalmat és kivitorlázott a Tihanyi-félsziget alatti vízterületre.