Laurent Vanat 2015 áprilisában mutatta be a 2013/2014 évi síszezon összefoglaló adatait
A most megjelent tanulmány oldalszámban 30%-al bővebb a tavalyi évihez képest. Örömteli, hogy Magyarországról a tavalyi féloldalnyi beszámoló kibővült két oldalasra ( 74.oldal ). Több hazai adat pontosításra került és két fotó is bekerült, Mátraszentistván és Eplény képében.
A jelentésben több adat frissült, azonban a sízők számát illetően csak néhány ország esetében tettek módosítást. A hazánkban síelők száma tekintetében (496.974 fő) sem történt változtatás . A következő évi jelentésben viszont ezekben az adatokban pontosítás várható. A hazai sízők száma egész biztosan növekedett, ez a szám ma már félmillió fölé tehető.
A 10. és a 14. oldalon található ábrák alapján látható, hogy a 2013/2014-es síszezon – leginkább az európai gyenge hóviszonyok miatt – gyengébbre sikeredett. USA-ban és Kanadában pedig leginkább stagnált.
Igen jelentős növekedés ( 18%) Kínában történt ( 124. oldal ), ez különösen akkor szép szám, ha azt vesszük, hogy az elmúlt négy évben minden egyes szezonban 18-25% növekedést tudnak maguk mögött. Kína esetében a növekedés az elmúlt 10 év viszonylatában pedig egyszerűen döbbenetes: a sílátogatások ( sínapok száma ) száma több mint három és félszerelésére növekedett! Ország összehasonlításban Kína adja a legnagyobb dinamikát a sísportnak. Azonban ez is relatív. Összehasonlításul: Kínában 13 millió sínap, Svájcban pedig 24 millió sínap volt a 2013/2014-es szezonban. Ha azonban ezt a dinamikát tartja Kína és Európában marad a stagnálás akkor – matematikailag 7 -8 év múlva – Kína elérheti az Európában mérhető sínapok számát.
Az európai ( alpesi országok + Nyugat-Európa ) sínapok száma 190 millió. A világ összes síterepének adataihoz képest ( 325 millió sínap) ez az arány 55-60% körül mozgott az elmúlt 10 évben.
Jelentés: