Friss: itt vannak a részletei a Kormány által elfogadott Aktív Turisztikai Térségi Stratégiának

Cikkünkben a hegyvidékeinket érintő: Mátra, Börzsöny-Dunakanyar és Bakony térségére vonatkozó aktív turisztikai fejlesztési elképzelések több száz oldalas anyagát mutatjuk be.

A Nemzeti Aktív Turisztikai Stratégiában megfogalmazott térségi gondolkodáshoz kapcsolódva,  Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ az aktív turizmus fejlesztése szempontjából fontos térségekben fejlesztési programokat készített. 

Fontos kiemelni, hogy 1196/2024. (VII. 7.) Korm. határozat az elfogadott programok megvalósításához nem rendelt forrást, azok Európai Uniós és hazai költségvetési források felhasználásával valósíthatók meg. A dokumentumok időtávja magában foglalja a jelenlegi és a következő Európai Uniós támogatási ciklust is, így azok a következő ciklus forrástervezését is segítik.” – áll a Térségi aktív turisztikai fejlesztési programokat ismertető anyagban.

A szektor fejlődése szempontjából meghatározó a különböző ágazati szereplők együttműködése. 2014-ben (20 alapító taggal, köztük a mátraszentistváni Síparkot működtető Digitroll Automatizálási Kft., a Kékestető Nonprofit Kft., a mátraszentimrei Felső-Mátrai DSE és a Magyar Síakadémia Egyesület) létrejött a
hazai szereplőket összefogó Chernel István Sí és Turisztikai Klaszter, melynek célja a sport- és fizikai aktivitás hazai népszerűsítése, a havas sportok kultúrájának, a biztonságos téli sportolás ismereteinek széles körű terjesztése, sípályák biztosítása,
a síélet fejlesztése Magyarországon.” áll a Mátra Térségi Aktív Turisztikai Stratégia 41. oldalán.

Mátra Térségi Aktív Turisztikai Stratégia (194 oldal)

Börzsöny-Dunakanyar Térségi Aktív Turiszt. Stratégia (183 oldal)

Bakony Térségi Aktív Turisztikai Stratégia (122 oldal)

A Horizontális szakpolitikai stratégiák és a teljes Térségi aktív turisztikai fejlesztési programok pedig itt elérhetők.